Jesteś tutaj:

Czytak

14555
Osoby słabowidzące, niewidome i niedowidzące mogą słuchać książek za pomocą CZYTAKA. Własnego lub wypożyczonego z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radzymin.  

Aby skorzystać z oferty trzeba zadzwonić do Biblioteki (tel. 227865024 wew. 20) zarezerwować CZYTAKA, poprosić o nagranie na niego maksymalnie 5 książek spośród wszystkich dostępnych w bazie danych CZYTAKA w Bibliotece w Radzyminie a następnie umówić się na odbiór CZYTAKA z nagranymi książkami. 

Do wyboru jest 1761 cyfrowych książek mówionych. Wszystkie książki zostały nagrane przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca i są udostępniane nieodpłatnie.

CZYTAK to urządzenie, które umożliwia odtwarzanie książki mówionej, zapisanej cyfrowo. CZYTAK odtwarza muzykę, książki i słuchowiska, zapisane w formacie mp3, DAISY i formacie CZYTAKA. Dzięki syntezatorowi mowy Ivona, odczytuje również pliki tekstowe. Innymi ciekawymi możliwościami, którymi cechuje się CZYTAK są: zatrzymanie zagrania wraz z umieszczeniem w tym miejscu „zakładki”, przewijanie nagrania, zwalnianie i przyspieszanie tempa nagrania, przemieszczanie się w odcinkach książki. CZYTAK posiada wbudowaną pamięć, wejście na karty SD, złącze USB, wejście na mikrofon, wbudowany dyktafon i radio FM. Dzięki wbudowanemu głośnikowi i wejściu na słuchawki, można podłączyć go do sprzętu audio. Jest zasilany akumulatorem, bądź zasilaczem, służącym jako ładowarka.

Wypożyczający powinien być zapisany jako czytelnik biblioteki oraz posiadać urządzenie CZYTAK. Może również wypożyczyć CZYTAKA w bibliotece na 2 miesiące. Dokładnych informacji o wszystkich warunkach wypożyczania udzielają bibliotekarze.

Książki mówione w formacie CZYTAKA dostępne do wypożyczenia w Bibliotece Miasta i Gminy Radzymin zostały nagrane przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca w ramach projektu pn. "Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących - Edycja 2018" realizowanego dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Muzeum Historii Polski w Warszawie, Narodowego Centrum Kultury, Zarządu Województwa Mazowieckiego.