Jesteś tutaj:

Oferta

41050
Biblioteka w Radzyminie otwarta jest w piątek do późnych godzin, otwarta jest także w soboty, dzięki czemu wiele osób pracujących w tygodniu daleko od Radzymina ma szansę z niej korzystać. Ale są jeszcze osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się (a w bibliotece nie ma windy) lub w ogóle nie wychodzące z domów z powodu choroby czy niepełnosprawności. Szczególnie z myślą o nich we wrześniu 2016 r. uruchamiamy Radzymińską Bibliotekę Mobilną. To nowa usługa polegająca na nieodpłatnej możliwości wypożyczenia książki do domu czytelnika. Na początek trzeba zadzwonić do biblioteki, by zgłosić chęć skorzystania z usługi. A po zarejestrowaniu wystarczy zwykły telefon lub email z podaniem 3 tytułów dostępnych w zasobach biblioteki książek, by pracownik lub wolontariusz dowiózł je nieodpłatnie pod wskazany adres czytelnika (a w kolejnych miesiącach odbierał przeczytane książki i dowoził nowe). Dostawy będą realizowane w jeden wybrany dzień miesiąca. - > Szczegółowe informacje o Bibliotece Mobilnej
Oprócz wypożyczania i udostępniania książek prowadzimy szeroko rozumianą działalność kulturalną. Regularnie organizujemy spotkania z literatami, autorami książek dla dorosłych i dzieci, w tym poetami. Osoby lubiące czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie spotykają się regularnie w ramach Dyskusyjny Klub Książki.
Późną jesienią 2015 roku ruszył Radzymiński Uniwersytet Otwarty. Organizuje zajęcia dla wszystkich – niezależnie od wieku, wykształcenia, stanu zdrowia – którzy chcą się rozwijać, uczyć dla przyjemności i z pragnienia ciągłego poznawania świata. Uniwersytet służy uzupełnianiu wiedzy, ale przede wszystkim rozwijaniu twórczego myślenia, nowych zainteresowań, przebywaniu z ludźmi aktywnymi, którzy chcą czerpać z życia pełnymi garściami, wykorzystać szansę na takie pokierowanie swoim życiem, by było barwne, ciekawe, wyjątkowe.
Pomyśleliśmy także o dzieciach uruchamiając w kwietniu Akademię Młodego Odkrywcy. Akademia ma za zadanie inspirować i zachęcać uczestników do odkrywania własnych pasji za sprawą uczestnictwa w rożnych zajęciach prowadzonych przez znawców i ekspertów poszczególnych dziedzin wiedzy, którzy potrafią tak zaprezentować zagadnienie, by tym młodych zaciekawić, wciągnąć do wspólnej, pasjonującej zabawy.
W naszej bibliotece działają liczne grupy teatralne: młodzieżowy „Teatr 15” i Teatr Malucha. Współpracujemy z Radzymińskim Teatrem Amatorskim „Paradoks” oraz Teatrem Maskarada i Teatrem Dzieci Dzieciom.
Prowadzimy ognisko muzyczne, w ramach którego młodzi mogą się uczyć gry na wielu instrumentach (fortepian, gitara, keyboard, dęte instrumenty blaszane) i śpiewu.
W strukturach biblioteki działa Radzymińska Orkiestra Dęta.
Organizujemy koncerty, spektakle teatralne, występy kabaretowe, wystawy malarskie, graficzne, fotograficzne, rzeźby, plakatu. Organizujemy lekcje biblioteczne, okolicznościowe zabawy taneczne połączone z konkursami dla dzieci szkolnych i przedszkolnych. Zajmujemy się organizacją imprez plenerowych i masowych. I mnóstwem nie wymienionych tu aktywności kulturalnych.

Stała oferta usługowa
Bezpłatny Internet na terenie biblioteki.
Odpłatne usługi według cennika (dostępnego na miejscu):
- wydruki z komputera 
- XERO
- laminowanie
- skanowanieWYNAJEM SAL

Zdjęcie przedstawia cennik za wynajem sal konferencyjnych.


Powyższe ceny dotyczą tylko i wyłącznie wynajęcia sal i korzystania z nagłośnienia we własnym zakresie. W przypadku zlecenia wynajmującemu salę obsługi akustycznej imprezy organizowanej przez najemcę - do powyższych cen należy doliczyć koszt tej obsługi w wysokości 100 zł/godzinę (wliczamy w to także czas prób przed spektaklem/imprezą).

PARKING
Dla gości oddajemy do dyspozycji parking - 20 miejsc parkingowych - korzystanie z parkingu w cenie wynajmu Sali.


PŁATNOŚĆ
Przedpłata w wysokości 70-100% wartości zamówionych usług. Płatność przelewem możliwa po wypełnieniu wniosku kredytowego przesłanego do biblioteki wraz z dokumentami (KRS, REGON, NIP).


Warunki rezerwacji i anulacji
Pisemnie złożona rezerwacja, potwierdzona płatnością przelewową lub przedpłatą, jest uważana za gwarantowaną. Bezkosztowa anulacja rezerwacji gwarantowanej może nastąpić najpóźniej na 2 tygodnie (14 dni) przed terminem planowanego spotkania. W przypadku anulacji zamówienia w terminie krótszym niż 14 dni od daty rozpoczęcia imprezy, Biblioteka obciąży Zleceniodawcę kosztami w wysokości 30% wartości zamówionych usług. W przypadku anulacji zamówienia w terminie krótszym niż 7 dni od daty rozpoczęcia imprezy, Biblioteka obciąży Zleceniodawcę kosztami w wysokości 100% wartości zamówionych usług. Powyższe zasady dotyczą również anulacji części zamówienia z tym, że zapłata dotyczyć będzie tylko części anulowanej.

Zapraszamy serdecznie do korzystania z usług Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radzymin!