Jesteś tutaj:

Nocami krzyczą sarny

865
Autor publikacji: Zyskowska-Ignaciak Katarzyna
Ikona

„Nocami krzyczą sarny" to książka inspirowana wspomnieniami autorki Katarzyny Zyskowskiej z wycieczki w Góry Sowie. Gdy pewnej nocy wybudził ją ze snu krzyk saren, zrozumiała, że musi o tym napisać. To właśnie w Górach Sowich 20 lat temu na 3 dni zaginęła Maria, bohaterka powieści.


Nikt, nawet sama Maria, nie wie, co się z nią działo, kiedy zaginęła podczas wakacji u babci. Dziewczyna wraca w to miejsce po latach i musi stawić czoła swojej traumie oraz wydarzeniom z końca wojny. Stare poniemieckie domy skrywają wiele sekretów. Tak samo jak Maria, Mereike i Marianna, które zmuszone były do milczenia. Tajemnic nie da się jednak ukrywać bez przerwy. Mimo to po czasie stają się one coraz trudniejsze do wypowiedzenia. Nie wiadomo, z jakiego powodu Maria wybudza się w nocy - czy jest to tylko krzyk saren, czy może pochodzące z przeszłości głosy?


Zyskowska zapamiętała ze swojej wyprawy w Góry Sowie ciszę, spokój i malownicze krajobrazy, lecz także atmosferę, którą przeszywała burzliwa historia. Wszystko to przelała na kartki tej książki.


 
Od autorki


Kilka lat temu przypadkiem trafiłam do wymarłej wioski na końcu świata w Górach Sowich. Urzekły mnie cisza, spokój, wspaniałe krajobrazy, ale też osobliwa, przesycona burzliwą historią atmosfera. Zostałam na dłużej, ale im mocniej zapuszczałam korzenie, tym wyraźniej słyszałam szepty ukrytych w dolinie starych poniemieckich domów. Gdy pewnej nocy ze snu wybudził mnie krzyk saren, zrozumiałam, że muszę o tym napisać.


Katarzyna Zyskowska


 


Opis i skan okładki pochodzi od wydawcy.