Radzymińscy seniorzy poznają okolicę z Biblioteką!

Data: 26.04.2024 r., godz. 09.55    167
Radzymiński Uniwersytet Otwarty

24 kwietnia słuchacze Radzymińskiego Uniwersytetu Otwartego odwiedzili Wołomin w poszukiwaniu ciekawych miejsc, które można znaleźć w najbliższym sąsiedztwie. W pierwszej kolejności złożyliśmy wizytę w Izbie Muzealnej poświęconej rodzinie Wodiczków. To wspaniałe miejsce powstało dzięki pasji Danuty Michalik, ratującej bezcenne pamiątki rodu Wodiczków, którego kilka pokoleń mieszkało w tym miejscu przez cały XX wiek. Inicjatorka Izby opowiedziała fascynujące historie dotyczące poszczególnych przedstawicieli tej niezwykle zasłużonej dla polskiej kultury rodziny.

Następnie odwiedziliśmy „Dom nad Łąkami”, gdzie dyrektor Agata Sobczak przybliżyła nam historię rodziny geografa Wacława Nałkowskiego oraz jego córki, znanej pisarki Zofii Nałkowskiej. Głównym bohaterem gawędy był jednak dom Nałkowskich, jego historia, wyposażenie, piękny park wokół oraz wpływ, jaki to miejsce wywarło na twórczość autorki „Granicy” i „Medalionów”.

Kolejne wyprawy w najbliższe okolice – przed nami!

Zdjęcia: Zbigniew Pachulski