Wielkie Otwarcie Parku Księżnej Eleonory Czartoryskiej!

Data: 04.07.2023 r., godz. 14.23    1061
Radzyminianie świętowali otwarcie Parku przez cały weekend.

W sobotę 1 lipca miało miejsce uroczyste otwarcie Parku Księżnej Eleonory Czartoryskiej. Było to wydarzenie, które przyciągnęło mnóstwo gości. Park zaprezentował się w pełnej okazałości, oferując wiele atrakcji dla odwiedzających. Plac pełen zieleni oraz nowej infrastruktury zrobił ogromne wrażenie na przybyłych!

Park tętnił życiem, radością i entuzjazmem przez cały weekend! Zarówno w sobotę, jak i niedzielę, przewidzianych było mnóstwo atrakcji - skierowanych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Koncerty na żywo, pokazy tańca, dmuchańce i atrakcje sportowe dostarczały niezapomnianych chwil rozrywki i zabawy.  Jednym z ważniejszych elementów parku jest Domek Ogrodnika, na którego tarasach odbyła się część artystyczna wydarzenia. Na scenie wystąpili tacy artyści/formacje jak: Krzysztof Antkowiak, Kapela Mazowszanie, UpVote, Teatr Maskarada, zespół Zumby prowadzony przez Joannę Turkot czy Studio Tańca Clou.

Podczas wydarzenia odbył się również konkurs na najciekawsze przebranie za wybraną postać z bajki :) Zainteresowanych nie zabrakło, a to wszystko zaaowocowało małym pokazem mody na wybiegu tuż przy Domku Ogrodnika.

Na terenie parku spotkać można było wielu wystawców,  którzy prezentowali różnorodne usługi i produkty. Nie zabrakło waty cukrowej, zapiekanek, lodów, bubble tea czy przepysznych dań z grilla. Bardzo dziękujemy za współorganizację wydarzenia, zaangażowanie i wszelką pomoc!

Tuż obok Domku dostrzec można było imponującą fontannę, która “tańczyła” w rytm muzyki, dodając parkowi elegancji i uroku. Nowa infrastruktura również zasługuje na uwagę. Świeże, nowoczesne ławki zapewniają wygodne miejsce do odpoczynku i cieszenia się otaczającą przyrodą. Przepiękne alejki, idealne do spacerów i jazdy rowerem, wiodą przez cały park. W parku znaleźć można również m.in. altankę z grillem, gdzie mieszkańcy będą mogli spotykać się i wspólnie cieszyć się atmosferą tego miejsca. Kolejną atrakcją parku jest plenerowa siłownia, a szczególne zainteresowanie wywołała znajdująca się obok ścianka wspinaczkowa, która przyciągnęła zarówno początkujących, jak i doświadczonych wspinaczy. To tylko niektóre z atrakcji, które na stałe można napotkać w Parku Księżnej Eleonory Czartoryskiej!

Otwarcie przyciągnęło mieszkańców i gości z całej okolicy, tworząc wspaniałą atmosferę i promując aktywny tryb życia oraz zintegrowało lokalną społeczność. Poniżej przedstawiamy relację zdjęciową z dwudniowego wydarzenia.

Wydarzeniu towarzyszyli partnerzy, m.in.: Dziupla czy Mówiący Kij.

Wydarzenie obsługiwane i organizowane było przez zespół Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radzymin.