Lekcje biblioteczne

Data: 07.06.2023 r., godz. 10.48    426
W maju i czerwcu gościliśmy wielu przedszkolaków, którzy dopiero co wkraczają w magiczny świat książki.

Były to dzieci z Przedszkola nr 1, Krainy Przedszkolaka oraz Akademii Przedszkolaka.

Podczas tych spotkań dzieci zapoznały się z biblioteką i zasadami korzystania z księgozbiorów. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachować oraz jak szanować książeczki.

W zapoznawaniu się z biblioteką pomogły nam przeczytane wspólnie opowiadania nawiązujące do wizyty w bibliotece. Dzieci miały też czas wolny, aby samodzielnie wybrać i pooglądać różne książeczki. Dla odmiany mogły też zagrać w grę Kicia Kocia Memos.
Na zakończenie naszego spotkania dzieci wykonały pracę plastyczną oraz otrzymały słodki upominek.