Piknik z okazji Dnia Dziecka

Data: 05.06.2023 r., godz. 16.00    428
To jeden z najważniejszych dni w roku - przynajmniej z punktu widzenia dzieci i ich rodziców!

Na placu parafialnym za Radzymińską Kolegiatą w niedzielne popołudnie 4 czerwca zebrali się najmłodsi ze swoimi rodzicami, żeby
skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji. Czekały na nich: wesołe miasteczko, zabawy sportowe, zręcznościowe, strzelanie z łuku, piłka nożna, piłkarski dart, buble football, blazepod, gry rakietowe, badminton, mini tenis sportowy, stoiska z zabawkami czy strefa wypoczynku. Głodni mogli skorzystać ze strefy gastronomii serwującej szybkie przekąski fast food oraz słodkości. Na pikniku została zaprezentowana maskotka ROkiSu – Lisek Rokisek, który rozdawał dzieciom cukierki, "przybijał piątki" i można było zrobić sobie z nim zdjęcie.

Oprawę muzyczną przygotował chór Mille Vocci oraz zespoły Disney World i UpVote.
Jako pierwszy wystąpił Chór Dziecięcy Mille Voci z Warszawy pod batutą Karoliny Olczedajewskiej i kierownictwem Zofii Krystman. Wykonał utwory autorskie i polskie wersje piosenek włoskiego chóru Piccolo Coro „Mariele Ventre” dell’ Antoniano, którego poziom artystyczny stanowi dla niego ważną inspirację i wzór do naśladowania. Piosenki były zapowiadane i przeplatane mini-występami konferansjera bajkowego Jeża (Żanki Batory-Byliny).

Po krótkiej przerwie technicznej na scenie pojawiła się grupa Disney World - dzieci, młodzież i dorośli, którzy wystąpili na pikniku z okazji Dnia Dziecka w Radzyminie. Głową pomysłu była Małgorzata Popławska - występująca również jako wokalistka z grupą, którą stworzyła. Utworzy jakie mogliśmy usłyszeć w ich wykonaniu to między innymi “Ulepimy dziś bałwana” z kultowej Krainy Lodu, “Po raz pierwszy widzę blask” z Zaplątanych czy też “Nie mówimy o Brunie” z nowszej produkcji “Nasze magiczne Encanto”.

Jako ostatni wystąpił zespół wokalny UpVote. To radzymińska formacja składająca się z utalentowanych dzieci i młodzieży, których działalność prowadzi Paulina Jankowska i Jakub Czerniec. Wykonali polskie utwory z gatunku pop, takie jak "Za daleko", "Przyjdzie taki dzień" czy "Hakuna Matata". Występ przyciągnął uwagę publiczności, pobudzając ich do wspólnej zabawy i oklasków.

Dziękujemy wszystkim za współpracę! A najmłodszym życzymy, aby Wasze dzieciństwo było jak najlepsze i trwało jak
najdłużej. Do zobaczenia za rok!

Piknik został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radzymin, Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu i Parafię Przemienienia Pańskiego w Radzyminie i sfinansowany ze budżetu Gminy Radzymin.