Jesteś tutaj:

Spotkanie autorskie z Joanną Bator

Data: 19.06.2024 r., godz. 13.29    272
Za nami kolejne spotkanie autorskie z cyklu „Literackie spotkania" organizowane przez bibliotekę.

zdjecieJoannaBator.JPEG (603 KB)Dnia 16 czerwca odbyło się spotykanie autorskie z Joanną Bator, jedną z najważniejszych polskich pisarek. Laureatką prestiżowych nagród między innymi: Nagrody Literackiej Nike za powieść „Ciemno prawie noc”, nagrody im. Hermana Hessego oraz Austriackiej Nagrody Państwowej dla twórców literatury europejskiej.
Pisarką odznaczoną srebrnym medalem zasłużonym kulturze Gloria Artis. Autorką bestsellerów tłumaczonych na wiele języków. Jej najnowsze książki to „Gorzko, gorzko” oraz zbiór opowiadań „Ucieczka niedźwiedzicy”. Doktorką nauk humanistycznych z wieloletnim doświadczeniem w pracy akademickiej. Wielbicielką kultury japońskiej, podróżniczką.


Podczas spotkania rozmawiałyśmy z Panią Joanną między innymi o pisarstwie, twórczości, i o tym, co w życiu jest ważne…
Czym jest dla niej przestrzeń i wolność zawodowa i co sprawia, że czuje potrzebę powrotu – niekoniecznie w sensie fizycznym – do miejsc ze swojej przeszłości.
Pani Joanna Bator mówiła także, czym są dla niej tzw. „zahaczki” i o co proszą ją czytelnicy.


Opowiadała również o postaciach, jakie stworzyła w swoich książkach i czy w jakiś sposób determinują jej życie. O czasie na podejmowanie decyzji i niepodejmowanie, i jak w Purezento czasie na posklejanie popękanych szczelin…


Na końcu spotkania nie zabrakło chwil na rozmowę z czytelnikami, podpisanie książek oraz na zdjęcia z Panią Joanną i jej piękną Misią:)