Jesteś tutaj:

Flamenco folk show

Data: 31.05.2024 r., godz. 09.56    200
Dzień Matki w Radzyminie uświetnił koncert będący niepowtarzalną muzyczną fuzją polskiej muzyki ludowej z flamenco, elektroniką i jazzem.

Koncert wykonał zespół Madrugada Sombra. Porwał publiczność ognistym flamenco połączonym ze słowiańską muzyką ludową. Artyści z zespołu Madrugada połączyli dwie, pozornie odległe od siebie estetyki muzyczne tworząc nową świeżą jakość, fuzję hiszpańskiej energii ze słowiańskim brzmieniem.
Nazwa zespołu Madrugada Sombra w tłumaczeniu „poranek, świt” oraz „cień” zapowiadał, co czeka przybyłych na koncert: byli świadkami połączenia dwóch muzycznych światów - światła i cienia. Artyści pokazali piękno polskiej muzyki ludowej i niezwykłą energię płynącą z flamenco. Koncert stanowił swoisty muzyczny pomost między pozornie tylko odległymi światami i estetykami. Madrugada Sombra z sukcesem udowodniła, że warto sięgać do własnych korzeni i czerpać z nich inspiracje, jak również łączyć muzykę tradycyjną z nowymi trendami i stylistykami. Dzięki temu niebanalnemu połączeniu stworzyła unikatowy projekt posiadający własne charakterystyczne brzmienie oraz przekaz. 


Gościnnie z Madrugadą wystąpiła Karolina Skrzyńska – wokalistka, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów, trenerka wokalna i artterapeutka. Swój głos rozwijała na wiele sposobów. Trenowała śpiew operowy, „śpiewokrzyk”, chłonęła także specyfikę śpiewu orientalnego w Turcji. Związana z Międzynarodowym Ośrodkiem Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Jest laureatką  wielu konkursów i festiwali, w tym nagrody imienia Czesława Niemena na festiwalu w Opolu. 


Widowisko folkowe inspirowane flamenco w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie stworzyli:
Kamila Olesińska – tancerka i choreografka ciągle poszukującą nowych form wypowiedzi poprzez ruch i budującą swoje choreografie jak opowieści. Naukę tańca rozpoczęła w najstarszej szkole flamenco w Polsce - Studio Flamenco w Warszawie i od ponad szesnastu lat dzieli się swoją pasją jako instruktorka tańca. Kształciła się u wielu znamienitych tancerzy hiszpańskich, biorąc udział w licznych warsztatach w kraju i za granicą.
Maciej Wieżyński - gitara,
Quinke Chang (Lucy) - instrumenty klawiszowe, drugi wokal,
Piotr Łabanow - gitara basowa, gitara klasyczna,
Wojciech "Horst" Jankowski - flet, saksofon,
Joanna Fela Felczak - instrumenty perkusyjne.