Czytaj i graj - fantastyka jako źródło rozwoju twórczej wyobraźni - spotkanie autorskie dla młodzieży

• Data: od: 03.11.2021 r., godz. 09:00 do: 03.11.2021 r., godz. 11:00
  • Miejsce: Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie
  • Kategoria: Spotkanie autorskie

Spotkanie  autorskie z Pawłem Kopijerem

W dobie nowych technologii, smartfonów i internetowej globalizacji znaczenie wyobraźni ludzkiej ciągle rośnie. Dzięki niej można rozwijać się znacznie szybciej, bo działamy sprytniej. Młodzi ludzie wykazują dużą otwartość na różne źródła inspiracji, ale są sukcesywnie coraz bardziej wpychani w niebezpieczny schematyzm myślenia. Warto dać im jasny sygnał i konkretny impuls do korzystania z własnej kreatywności i pomysłowości na bazie przykładów ze świata dorosłych. Warto równocześnie zaszczepiać wiarę w możliwości spełniania swoich marzeń już wtedy, gdy jeszcze nie narosły bariery zbyt wielu niepowodzeń. Wierzymy, że to właśnie czytanie książek, szczególnie fantastycznych, jest doskonałym motorem dla rozwoju wyobraźni. Ustawiczne obcowanie z fantastyką pozwala stawiać śmiałe tezy, wybiegać umysłem w przyszłość jutra, która w obecnych czasach bardzo szybko staje się dniem dzisiejszym.

Na spotkaniu chcemy zachęcić młodzież nie tylko do częstszego sięgania po książkę, ale przede wszystkim do zobaczenia w czytaniu źródła dla pasji, sugestywnie popychając młodych ludzi do rozwoju własnej kreatywności i pomysłowości. Dlatego oprócz ciekawej prezentacji zapraszamy młodzież w trakcie spotkania do krótkiej zabawy Grywalizacyjnej pt. "Bohaterowie Dwuświata", a na koniec do udziału w wyjątkowym konkursie, gdzie w zespołach mają możliwość sami tworzyć niezwykłe pomysły na Grę Planszową "Magia Dwuświata".

Spotkanie autorskie organizowane jest w ramach projektu „Biblioteka Twoim miejscem na mapie kultury” realizowanego z Programu BLISKO dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Ilość miejsc ograniczona.

Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie