Wieczór w Teatrze Wielkim - Anna Seniuk i Magdalena Małecka

spektakl i spotkanie z Aktorką

7 kwietnia (sobota) 2018

Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie

Bilety: 48 zł (40 zł z Radzymińską Kartą Mieszkańca)

Rezerwacja/przedsprzedaż: salakoncertowa@bibliotekaradzymin.pl lub tel. 227865024 wew. 22.

Anna Seniuk
w spektaklu na podstawie poematu Stanisława Balińskiego, z akompaniamentem Magdaleny Małeckiej na altówce. Wieczór składa się z dwóch części: spektaklu i spotkania z Aktorką, która opowie o swoich rolach teatralnych i filmowych.

Stanisław Baliński
(1898-1984), twórca blisko związany z grupą poetycką Skamander, opisuje z humorem, trochę ironicznie, a zarazem sentymentalnie świat współczesnych mu artystów. W recytowanym przez Annę Seniuk poemacie słyszy się zachwyt nad sztuką. Lecz to dopiero początek opowieści. Opera jest jedynie pretekstem, aby dotknąć tego, co zawsze najbardziej emocjonuje i ciekawi. Dzięki Balińskiemu będziemy mogli zajrzeć za teatralne kulisy, poznać losy wielkich śpiewaków, poczuć smak sławy a czasem – także ból porażki.

„Wieczór w Teatrze Wielkim” to doskonały tekst napisany błyskotliwie z dużym poczuciem humoru.To poetycka opowieść o sztuce i barwna wędrówka śladami minionej epoki. Ten spektakl jest ucztą dla fanów teatru i dla miłośników talentu aktorki. „Mówię ten poemat od wielu lat, zawsze z ogromną przyjemnością”. – Anna Seniuk