Duet Kuby Sienkiewicza i Jacka Wąsowskiego - muzyków Elektrycznych Gitar

10 marca (sobota)

Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie

Bilety: 25 zł
(20 zł z Radzymińską Kartą Mieszkańca)

Przedsprzedaż/rezerwacja: tel. 227865024 wewn. 22 lub salakoncertowa@bibliotekaradzymin.pl

Sprzedaż biletów on-line

Kuba Sienkiewicz - lider zespołu Elektryczne Gitary, autor tekstów i muzyki do wielu znanych hitów, dr n. med. neurolog.

Jest autorem wielu lubianych przebojów, które przeszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej, takich jak m.in.: „Jestem z miasta”, „Włosy”, „Dzieci”, „Kiler”, „Człowiek z liściem na głowie”, „To koniec”, „Nie pij Piotrek” czy „Co Ty tutaj robisz”. Jest autorem i kompozytorem wielu utworów na znakomitej płycie, o charakterze dydaktycznym pt. „Historia”, oraz autorem piosenek i muzyki do filmów Kiler, Kiler-ów 2, Kariera Nikosia Dyzmy, oraz do filmu Sztos 2. Zrealizował również muzykę do seriali telewizyjnych: Bulionerzy, Pokój 110, Taksówka jedynki, oraz muzykę do reklam.

Z Elektrycznymi Gitarami wydał 13 płyt, których łączny nakład przekroczył 1,5 mln sztuk. Cztery z tych płyt uzyskały tytuł płyt platynowych a sześć złotych.

Jako lekarz neurolog, zajmuje się chorobą Parkinsona i innymi zaburzeniami ruchowymi. Jest autorem poradnika dla osób z tym schorzeniem i członkiem stowarzyszenia Movement Disorder Society.

Jacek Wąsowski
- gra na gitarze, mandolinie i banjo. Ceniony muzyk sesyjny – jego dźwięki można usłyszeć na płytach m. in Stanisława Soyki, Reni Jusis, Edyty Geppert i wielu innych. Grał i koncertował w solowym projekcie Kuby Sienkiewicza, z Marylą Rodowicz oraz założonym przez siebie Chili My.