Zaduszki Jazzowe

Przemek Kostrzewa​ (trąbka)
Jarek Gaś (perkusja)

Wstęp wolny!
Rezerwacja miejscówek: tel. 227865024 w. 22 lub salakoncertowa@bibliotekaradzymin.pl

Agnieszka Hekiert - absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Kompozytorka, autorka tekstów i aranżacji. Znana również jako trenerka wokalna (np. w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo").
Współpracowała z wybitnym artystą sceny jazzowej Bobbym McFerrinem, z Trio Krzysztofa Herdzina (płyta "Night And Day Swing"), Leszkiem Żądło (na scenie austriackiej, niemieckiej, polskiej) i bułgarskim Trio w Monachium (płyta "European Impressions"). Poza Polską koncertowała między innymi w Niemczech, Austrii, Bułgarii, Francji, Chorwacji, czy we Włoszech.
W 2013 roku Universal Music wydał autorską płytę Agnieszki - "Stories" - z udziałem znakomitych muzyków sceny europejskiej i polskiej: Konstantin Kostov, Cezary Konrad, Robert Kubiszyn, Krzysztof Herdzin, Kuba Badach, Atom String Quartet."Stories" to płyta autorska, z utworami bułgarskiego pianisty Konstantina Kostova, Agnieszki Hekiert i austriackiego gitarzysty Ericha Sammera. Niesamowite połączenie bałkańskich brzmień, słowiańskiej duszy, wyśmienitych dźwięków, serbsko-bułgarskich "połamanych" rytmów i ciepłych partii wokalnych. Wirtuozeria muzyków łączy się z głębokim głosem Agnieszki, jej niewiarygodnie lekkim poruszaniem się po skali i pełnymi energii improwizacjami.