Jesteś tutaj:

Księga pełna myśli

Data: 02.04.2021 r., godz. 14.30    177
W naszym księgozbiorze pojawiła się nowa pozycja. Wyjątkowa i niespotykana nigdzie indziej. „Księga pełna myśli” powstawać będzie dzięki czytelnikom Biblioteki w Radzyminie.
Książka zawiera kilkaset czystych stron, które będą się zapisywane przez Czytelników Biblioteki. Książka będzie się składać z opowieści, przemyśleń, historii, refleksji, które – podobnie jak w książce autorstwa Jacka Cygana pt. „Przeznaczenie, traf, przypadek” – dotykać będą tego, co nieuchwytne, ale dla naszych Czytelników najważniejsze, i czym zechcą się podzielić z innymi.

Książka będzie miała wielu autorów. Jej poszczególne fragmenty różnić się będą długością, językiem i stylem narracji, spojrzeniem na świat, sposobami oceny zdarzeń, sytuacji. I w tej różnorodności tkwić będzie jej bogactwo i wyjątkowość.
Drogi Czytelniku, który zechcesz sięgnąć po tę unikalną książkę: możesz być jej współautorem! Wystarczy, że poświęcisz odrobinę swojego czasu, usiądziesz w czytelni i zapiszesz na kilku jej kartach swój autorski fragment. To nie jest książka skarg i wniosków. Będziemy w niej unikać ocen i komentarzy dotyczących innych osób, zwłaszcza osób publicznych pracujących lub mieszkających na terenie Gminy Radzymin. To jest książka – przesłanie dla innych, dla kolejnych pokoleń mieszkańców naszej gminy. Świadectwo Twojej obecności, drogi Czytelniku-Współautorze tej książki, zapis tego, co dla Ciebie ważne, czym chcesz się podzielić z Osobami, które po tę książkę sięgną. Może Twe słowa kogoś zainspirują, zarażą radością życia, czegoś nauczą, sprawią, że ich czytelnik nie tylko je przeczyta, ale zechce dodać coś od siebie, zapisać kolejne karty tej księgi. I w ten sposób wypełni się cała, aż do ostatniej strony!

Gdy tylko otworzymy się na nowo (po zdjęciu restrykcji związanych z covid-19), zapraszamy wszystkich chętnych do sięgania po tę książką i dokonywania w niej wpisów.