Festiwal Warszawa Singera 2018 w Radzyminie

Data: 29.08.2018 r., godz. 13.20    3082
Radzymińska część festiwalu rozpoczęła się wernisażem wystawy „Powaga i Radość” autorstwa Harry’ego Weinberga.
Autor wystawy  otwiera przed widzami świat Współczesnych żydów z Polsce. Ich uroczystości i obyczaje prezentuje w cyklach reportaży „Shabat shalom”, „Warsztaty tańca żydowskiego”, „Leżajsk– pielgrzymka do grobu cadyka Elimelecha”, „Uroczystości obrzezania” . Ostatnio poświęcił się fotogtafowaniu ul. Próżnej, na wystawie  - „Portret ulicy Próżnej… i nie tylko”
Po wernisażu w sali koncertowej odbył się recital  aktorki Teatru żydowskiego w Warszawie - Moniki Chrząstowskiej w repertuarze Wiery Gran „Od serca do serca”.
Wśród utworów słynnej żydowskiej pieśniarki widzowie usłyszeli między innymi „Tango natturno”, „Trzy listy”, czy „The Man I Love” Gershwina.
Monice Chrząstowskiej akompaniował na akordeonie Paweł Leszczyński.