Festiwal Warszawa Singera w Radzyminie 2017

Data: 01.09.2017 r., godz. 10.00    2909
Już po raz czwarty w Miejskiej Sali Koncertowej gościli aktorzy Teatru Żydowskiego z Warszawy
„Z pieniędzmi to jest tak: nie ma ich – naucza słynne żydowskie powiedzenie”
Wybitny talent, niezwykłe poczucie humoru, zmysł obserwacji takich mistrzów jak Tuwim, Słonimski, Jurandot czy Hemar sprawiają, że w ich tekstach kabaretowych zwykle, wydawać się mogło, zdarzenia maja charakter nie zawsze mistyczny, ale zawsze wyjątkowy.
Ponad godzinna dawka piosenki i humoru żydowskiego w interpretacji Sylwii Najah, Izabeli Rzeszowskiej, i rewelacyjnych w swoich rolach Henryka Rajfera i Marka Węglarskiego. Przy fortepianie Teresa Wrońska.
Widzowie usłyszeli m.in. tytułową „Mistykę finansów”, przezabawnego „Lekarza”, „Moryca” czy „Yoch Tioch”
Festiwalowi towarzyszyło otwarcie wystawy „Wiza do życia – dyplomaci, którzy ratowali Żydów”.
Aktorzy postanowili uczcić to wydarzenie utworem – kołysanką „Rożynkies myt mandlen” {„u kołyski twojej”) śpiewaną a capella przez Sylwię Najh.