XIV Letni Festiwal Operetkowo-operowy na Mazowszu – Melodie Południowych Winnic

Data: 29.08.2017 r., godz. 15.00    3235
Tegoroczny XIV Letni Festiwal Operetkowo-operowy na Mazowszu – Melodie Południowych Winnic tym razem odbył się w nowej hali sportowej Gimnazjum Nr 1
Koncert otworzył duet Leszek Świdziński i Łukasz Kawczyński pieśnią neapolitańską pt. Funicili Funicula. Przez następną godzinę halę wypełnił bogaty program artystyczny począwszy od klasycznych utworów operowych, przez lżejszą włoską operetkę, kończąc na polskich szlagierach muzyki rozrywkowej takich jak „Rudy rydz” czy „Przetańczyć cała noc”.
Różnorodny repertuar, przepiękne stroje solistów, a przede wszystkim duża dawka dobrego humoru oraz ciekawe anegdoty związane z artystami sprawiły, że publiczność bawiła się wyśmienicie.
Na zakończenie koncertu zorganizowanego w ramach XIV Letniego Festiwalu Operetkowo-Operowego pani Beata Wardak, śpiewaczka, prezes Fundacji Promocji Sztuki Wokalnej, została odznaczona Brązowym Medalem Zasłużonych Kulturze Gloria Artis przyznanym przez prof. Piotra Glińskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Utwór na bis „Time to say goodbay” zamknął koncert.
W koncercie wzięli udział: Patrycja Pol, Łukasz Kawczyński, Leszek Świdziński, Ramona Rey, Aleksandra Hoffman, Anna Potyrała, Aleksandra Świdzińska. Artystom akompaniował Zespół Kameralny „La boheme de Varsovie.
Mecenasami koncertu byli Gmina Radzymin i Deutsche Bank Polska, a organizatorami Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin oraz Szkoła Podstawowa nr 1.